ŘEŠENÍ PRO PODNIKATELE

Kontaktujte nás

Vyrobte si vlastní elektřinu pro svou firmu. Přebytky energie prodejte do sítě a pomozte tak zvýšit celkový podíl ekologičtěji vyrobené elektřiny nebo je uložte do baterií a využívejte v době, kdy Vaše elektrárna elektřinu nevyrábí.

S tímto typem řešení získáte:

  • studii proveditelnosti s kalkulací finanční návratnosti investice
  • sestavu solárních panelů
  • baterie (v případě volby řešení s akumulací)
  • střídač, kabeláže, rozvaděč, regulátor a další nutné jednotky
  • revizi
  • vyřízení dotace

 
Kontaktujte nás

Často kladené otázky?

 

Fotovoltaikou se rozumí soubor panelů tvořených fotovoltaickými články, které využívají tzv. fotovoltaický jev (forma fotoelektrického jevu), tedy přeměnu slunečního záření na elektřinu. Technologií, které toto dokáží, existuje celá řada - konzultujte s našimi odborníky nejvhodnější řešení pro Vás.

Fotovoltaický (solární) panel je zařízení tvořené jednotlivými články (diodami), které slouží k přeměně slunečního záření na elektrickou energii. Svou konstrukcí skvěle odolává povětrnostním vlivům, jeho životnost čítá desítky let. Můžete vybírat z vícero variant (polykrystalické, monokrystalické, amorfní, flexi...) - naši odborníci Vám navrhnou nejefektivnější řešení na míru Vašim požadavkům.

Jednotka kWp (kilowatt-peak) udává výkon fotovoltaické elektrárny nebo jednotlivého panelu za standardních testovacích podmínek (ideální umístění, plné slunce).

Zpravidla je téměř vždy možné nalézt řešení, efektivitu využití panelů Vám vypočítají naši odborníci. Důležitými kritérii pro výběr vhodné varianty jsou orietace střechy, její zastínění a nosnost. Panely mohou být umístěny také na fasádě nebo na jiném místě.

Elektřinu vyrobenou fotovoltaikou můžete využívat úplně stejně jako tu ze sítě. Konzultujte s našimi odborníky variantu řešení s akumulací nebo je možné prodávat přebytky do sítě.

Fotovoltaické panely (viz výše), měnič napětí převádějící stejnosměrné napětí z panelů na střídavé a kabeláž, která vše propojí s Vašimi stávajícími rozvody. Volitelně může být systém vybaven akumulátorem, který slouží k uložení vyrobené energie pro pozdější použití. Naši odborníci Vám doporučí řešení na míru Vašim potřebám, výběr doplňkového sortimentu záleží na Vašich individuálních požadavcích.

V zimních měsících je v našem podnebí méně slunečního svitu, přesto však může být Vaše elektrárna v provozu. Vše záleží na konkrétním řešení Vašeho systému, naši odborníci Vám všechny Vaše možnosti vysvětlí.

Možnost uchování elektřiny pro chvíle, kdy není dostatek slunečního svitu. V závislosti na individuálním řešení můžete docílit i nezávoslosti na dodávkách elektřiny ze sítě a být tak energeticky soběstační.

Na tuto otázku není možné obecně odpovědět, vše závisí na konkrétním zvoleném systému, jeho typu, umístění a velikosti v porovnání s aktuální cenou elektřiny odebírané ze sítě včetně dalších poplatků, která v průběhu času kolísá. Naši odborníci Vám k návrhu Vaší elektrárny připraví podrobnou kalkulaci. Jisté je, že kromě úspory získáte dobrý pocit, že se podílíte na výrobě energie ekologičtější cestou a tím přispíváte k rozvoji inovací v energetickém průmyslu šetrnějších k životnímu prostředí.

Dobré je mít představu, co všechno od své elektrárny očekáváte. Chcete v sezóně pomocí solárních panelů ohřívat vodu ve Vašem bazénu, využívat sluneční energii pro všechny Vaše spotřebiče nebo Vás zajímá energetická soběstačnost? Veškeré možné varianty s Vámi proberou naši odborníci.

Využijte kontaktní formulář zde na webu a my se Vám sami ozveme, dále nám můžete napsat na e-mail: info@zelena-elektrina.cz nebo zavolat na naši infolinku 566 440 133. Pokud si chcete sjednat dodávku elektřiny nebo plynu, můžete tak snadno učinit on-line v hlavním menu na těchto stránkách.